Mobil 1 Peak Life RF SAE 5W-50 4x4L balení

Oleje pro osobní automobily » Mobil » Mobil 1 Peak Life RF SAE 5W-50

Cena:3741.00
Skladem


Popis

Olej Mobil 1 Rally Formula 5W-50 je syntetický motorový olej nejvyšší výkonnostní třídy, který motoru poskytuje maximální ochranu proti opotřebení. Koncepce Rally Formula uplatněná v oleji Mobil 1 5W-50 překračuje požadavky oborových norem a nároky výrobců výkonných přeplňovaných (turbodmychadlem i kompresorem) zážehových a vznětových motorů s technologií víceventilového vstřikování. Mobil 1 5W-50 je zvláště vhodný pro vysoké rychlosti a náročné podmínky spojené s jízdou stylem „ brzda – plyn “. Ať už v provozu nebo při závodech , Mobil 1 5W-50 vždy poskytuje mimořádnou kvalitu a výborné mazací vlastnosti.


Vlastnosti a výhody Olej Mobil 1 5W-50 je sestaven ze speciální patentované směsi syntetických základových složek nejvyšší kvality v kombinaci s protioděrovou technologií Supersyn, což je v současnosti nejprogresivnější dostupná technologie aditiv. Spojení vysoké viskozity oleje Mobil 1 5W-50 s touto technologií nabízí flexibilní ochranu motoru a najde uplatnění v mnoha provozních podmínkách. Tento olej překračuje náročné požadavky oborových norem a je schválen několika významnými výrobci automobilů jako provozní náplň. Automobily s olejem Mobil 1 5W-50 pracují spolehlivě a nezávisle na provozních podmínkách či stáří.


Mobil 1 5W-50 je doporučován do všech typů motorů, zvláště pak do výkonných (turbodmychadlem i kompresorem) přeplňovaných zážehových a vznětových motorů osobních automobilů, dodávek i lehkých nákladních automobilů s víceventilovou technikou vstřikování paliva.

Mobil 1 Rally Formula 5W-50 se díky svým kvalitám stal jedním z nejrozšířenějších motorových olejů používaných v motoristickém sportu, například ve vozech McLaren při závodech F1.


Specifikace


Olej splňuje a překračuje následující specifikace a schválení :

 • API SL,SJ,CF
 • ACEA A3,B3,B4
 • VW 505.00
 • Daimler Chrysler 229.3
 • Porsche

Přednosti

 • Bezproblémové startování studených motorů.
 • Velmi vysoká teplotní stabilita zabraňuje motorů i při venkovních teplotách -40°C.
 • Prodloužení životnosti motoru docílené jeho dokonalou ochranou jak při extrémně nízkých, tak při extrémně vysokých teplotách.
 • Dosažení nižší spotřeby pohonných hmot a nižší spotřeby oleje.
 • Výrazné zvýšení spolehlivosti motoru díky skvělým čistícím vlastnostem oleje, a tím snížení nákladů spojených s údržbou a opravami motoru.
 • Snížení emisí a menší zátěž životního prosředí.

Zdraví a bezpečnost

Na základě dostupných toxikologických informací nemají tyto produkty při správné manipulaci negativní vliv na zdraví. Podrobnosti o manipulaci a vlivu na zdraví jsou uvedeny v Bezpečnostním listu výrobku.


Typické vlastnosti

Třída SAE Hustota při 15°C (g/cm3). Bod tuhnutí °C, max. Bod vzplanutí °C, min. Viskozita při 40°C mm2/s Viskozita při 100°C mm2/s Viskozitní index
5W-50 0,859 -54 236 104,9 17,5 184

Veškeré uvedené vlastnosti mají pouze informativní charakter.Vzhledem k neustále probíhajícímu výzkumu a vývoji může dojít ke změně uvedených vlastností.